ОстанатоФудбалФутсал

Форца пресилна за СФК Проект, Велешта подобра од Кардшлк

Синоќа беа одиграни уште два натпревари од 7. коло на Втората футсал лига на Македонија. Екипата на Форца на домашен терен забележа голема победа над СФК Проект од 11:6.

За домашните Ергин Шерифи постигна четири погодоци, двојни стрелци беа Егзон Азири и Нермин Бишевац, а по еден гол постигнаа Стефан Трендафиловски, Фатон Нуредини и Газменд Рамадани. Кај гостите до хет-трик стигна капитенот Давид Митровски, а по еден гол постигнаа Митко Делев, Панче Петков и Валентин Михајловски.

Велешта на домашен терен синоќа го доби мечот против штипски Кардшлк со сигурни 6:3. По два гола за домашната екипа постигнаа капитенот Илир Шеји и Авдул Хани, а пак Лум Ќира и Шкељзен Шеј стрелаа по еднаш. За гостите од Штип двоен стрелец беше Амар Демиров, а еден погодок постигна и Џенѓул Јашаров.

Колото ќе биде комплетирано вечерва во Битола со дербито меѓу Конзули и Клими кое ќе започне во 19:30 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!