ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ФК Риниа: Скандалозно: Судијата му суди на неговиот поранешен клуб

Третолигашот Риниа со реакција за судијата во чиешто CV пишувало дека бил фудбалер на еден од двата клуба на којшто тој судел.

Соопштението на Риниа до медиумите:

Риниа во последното коло од есенскиот дел од сезоната на домашен терен ремизираше со Локомотива Бентоекспорт играјќи 2:2, а ќе презими на 12 место со девет освоени бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!