ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Фисник Зука ново засилување на Македонија ЃП

Прволигашот Македонија Ѓорче Петров вечерва го претстави Фисник Зука како најново засилување за следната сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Зука во редовите на „лавовите“ доаѓа од редовите на Ренова, а во својата кариера 26-годишникот има настапувано и за Шкупи, Работнички, Фљамуртари од Албанија, Беса од Косово и Албарса.

Новото засилување на „лавовите“ треба да ја зголеми конкуренцијата на левата бековска позиција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!