Куп на МакедонијаФудбал

Финалето од Купот на Македонија закажно за 20. мај на Арената „Тодор Проески“ во Скопје

На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ беа утврдени датумите на одигрување на финалните натпревари во Купот на Македонија во следните конкуренции:

– Помлади пионери (01.06.2022)

– Пионери (01.06.2022)

– Кадети (02.06.2022)

– Младинци (02.06.2022)

– Женска конкуренција (18.05.2022)

Финалето во Купот на Македонија во сениорска конкуренција ќе биде одиграно на 20. мај на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. 

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!