ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Филип Јаневски е најново засилување за Вардар

Филип Јаневски е најново засилување за екипата на Вардар, за новата сезона од единствената Втора македонска фудбалска лига. Јаневски ќе го носи „црвено-црниот“ дрес во следните две сезони.

Во најтрофејниот македонски фудбалски клуб, 28-годишниот фудбалер од средниот ред доаѓа од прволигашот Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!