ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ФФМ за утре го закажа ждребот за новата сезона во Првата лига

ФФМ ги извести сите прволигаши дека утре (среда 20. јули) со почеток во 12:00 часот во просториите на ФФМ ќе се одржи извлекување на парови за Прва МФЛ за сезона 2022/2023 година.

Според календарот за натпреварување на ФФМ новата сезона во Првата лига ќе стартува на 6/7 август.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!