ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ФФМ ги одреди цените за мечот Македонија – Бугарија: По 250 и 350 денари

На вчерашната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени следните одлуки:

  • У.О. на ФФМ ги утврди цените на билетите за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Бугарија од Лига на нации кој ќе се одигра на 26. септември на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Цената на влезница за натпреварот ќе изнесува 250 и 350 денари. Влезниците ќе се продаваат преку продажната мрежа на MKTikets, официјален партнер на ФФМ за продажба на билети. Едно лице ќе може да купи најмногу четири билети со приложување на докуменети за идентификација.

ПОВЕЌЕ ОД МЕБЕЛ – САЛОН ЗА МЕБЕЛ ГИРРИГ – ГОЛЕМ ИЗБОР И ГОЛЕМИ ПОПУСТИ

  • У.О. на ФФМ го прифати предлогот за слободен влез на стадионот на ТЦ „Петар Милошевски“ за љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација на натпреварот Македонија – Летонија во женска конкуренција од квалификациите за СП 2023. Натпреварот ќе се одигра на 1. септември во 16:00 часот.
  • У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во ПРВА и ВТОРА ЖФЛ за натпреварувачката сезона 2022/2023;
  • У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за КУП натпреварување во женска конкуренција за натпреварувачката сезона 2022/2023;
  • У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во млади женски категории за натпреварувачката сезона 2022/2023;
  • У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во млади категории за натпреварувачката сезона 2022/2023;

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!