ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Фановите се разлутија, oнлајн петиција против новите дресови на Македонија за ЕП 2020

На социјалните мрежи е покрената онлајн петиција против новите дресови со кои Македонија треба да игра на Европското првество, кое ќе започне за околу две недели.

На новите дресови за ЕП доминира комбинации само со бордо, бела и црна боја. Фановите се разлутија и веќе има покренато онлајн петиција.

Во дел од коментарите на социјалните мрежи се бара да се вратат оригиналните бои на дресовите, боите на државното знаме. Да се врати црвено-жолтата боја.

Линк до онлајн петицијата преку која се бара враќање на старите дресови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!