Европски ФудбалФудбал

Езџан Алиоски со трансфер во Милан ?

Договорот на Езџан Алиоски со Лидс Јунајтед истече, а неговиот трансфер во турски Галатасарај е се подалеку, иако првично се зборуваше дека е блиску до официјализирање.

Интерес за Алиоски има од уште еден турски клуб, тоа е Трабзонспор. Од денес, наводно, во трка за потписот на Алиоски се вклучува и италијански Милан. „Росонерите“ се вратија во Лигата на шампионите, па на италијанскиот гигант му одговара тоа што македонскиот репрезентативец е слободен, а лесно може да се вклопи како замена за Тео Хернандез.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!