РакометРакомет - Суперлига

Еве кога и од каде може да купите билет за ракометното дерби меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар

Во рамки на 15. коло од ракометната Суперлига на Македонија ќе се одигра големото дерби меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар во Битола.

Спортската сала „Боро Чурлевски“ со сигурност ќе биде исполнета до последното место бидејќи се игра дерби за врвот од табелата.

Битолскиот клуб ја информираше јавноста дека билетите за големото ракометно дерби во Македонија ќе излезат во продажба на 12 декември (недела) во 10:00 часот, а можете да ги набавите на следните локации:

  • На веб страницата www.kartieurofarm.mk
  • во БРОДЕРС ТОБАКО
  • во ДИМПО ТОБАКО

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!