РакометРакомет - Суперлига

Еурофарм Пелистер и Татабања двата натпревари од ЛЕ ќе ги играат во Битола

Европската ракометна федерација го информираше Еурофарм Пелистер за измена на термините за одигрување на натпреварите против Татабања во групата Д на Лига Европа.
Имено, двата клуба се договорија двата натпревари да се играат во Битола, но наместо на 9 и 10 февруари, ќе се играат на 10 и 11 февруари.

10 февруари: Еурофарм Пелистер – Татабања
11 февруари: Татабања – Еурофарм Пелистер

Претходно на шести февруари Еурофарм Пелистер игра со ППД Загреб во рамките од СЕХА Гаспром лигата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!