ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ецкоски на центарот во Кратово, Гоцевски ќе суди меѓу Работнички и Пелистер

Делегирани судиите за 26. коло од ПМФЛ кое се игра викендот. Битката за опстанок во Кратово меѓу Силекс и Вардар ќе ја суди Ецкоски Марјан од Охрид.

Гоцевски Марјан од Струмица ќе ја дели правдата меѓу Работнички и Пелистер, додека Трпчевски Стојанче од Кавадарци ќе биде на центарот во Велес каде ќе се судрат Борец и Струга Трим Лум.

Стојановски Марјан од Кичево ќе суди меѓу Беласица и Македонија ЃП, додека Стојчевски Игор од Скопје ќе ја дели правдата меѓу Академија Пандев и Шкупи.

Тетовското дерби меѓу Ренова и Шкендија му припадна на Ставрев Александар од Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!