ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ецкоски ќе им суди на Октиси и Новаци, Митревски патува во Враништа

Познати судиите за трите одложени натпревари од 13. коло на Третата фудбалска лига – Југозапад. Овие три натпревари требаше да се одиграт минатиот викенд, но поради обилните врнежи немаше услови за игра, и истите ќе бидат одиграни во текот на викендот.

Делегирани судии 13. коло ТМФЛ – Југозапад одложени натпревари:

Македонија Враништа – Лирија, Владимир Митревски (Битола)
Преспа – Стрела Спорт, Анѓеле Спироски (Струга)
Октиси Спорт – Новаци, Марјан Ецкоски (Охрид)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!