ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ецкоски го доби дербито меѓу Караорман и Црно Буки, Крстевски на теренот во Волино

Делегирани судиите за 24. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад кое се игра в недела. Сите натпревари ќе започнат во 17:00 часот, освен дуелот во Волино, кој ќе стартува час порано, односно во 16:00.

Текстот е овозможен од Revolution Development

Лирија Грнчари – Кравари, Разме Бакрачески (Струга)
Караорман – Црно Буки, Марјан Ецкоски (Охрид)
Сатеска – Македонија Враништа, Александар Крстевски (Битола)
Новаци – Демир Хисар, Анѓеле Спироски (Струга)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!