ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ерјон Нуредини најново засилување за Кораб

Второлигашот Кораб го престави Ерјон Нуредини како најново засилување за новата сезона од Втората лига – Запад.

20-годишниот фудбалер во Дебар пристига од Шкендија, а во својата кариера има настапувано и за Дрита од Боговиње.

Како што дознава Спортска Мрежа, во следните денови Кораб треба да престави уште две засилувања со кои ќе ги засили крилните позиции и средината.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!