ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Енис Барди: Секоја топка ќе ни биде важна

Македонската А репрезентација ги започна подготовките за плејоф натпреварот против Италија за пласман на Светското првенство во Катар.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Репрезентативецот Енис Барди вели дека во фудбалот не постојат фаворити. За нас е важно да бидеме сконцентрирани во секој момент од мечот.

„Сите знаеме колку ни е важна и колку тежок натпревар ќе ни биде. Најбитно за нас е да бидеме сконцентрирани во секој момент од мечот. Во денешниот фудбал фаворитите нѐ победуваа секогаш, можат и тие да имаат лош ден. Од друга страна, ние покажавме дека можеме да се надигруваме со сите. Мислам дека ќе одлучуваат детали, секоја секунда и секоја топка ни е важна. Мораме да се подготвиме и психолошки против Италија.“

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!