ФудбалФутсал

Енхалон не допатува, службена победа за Јувентус Серава

Вечерва не се одигра воведниот натпревар од 18. коло од Втората футсал лига на Македонија, откако екипата на Енхалон од Струга не допатува на гостувањето во Чаир каде требаше да се соочи со Јувентус Серава.

„По чекање од 30 минути, домашниот претставник Гафур Хасани телефонски контактираше со лица од гостинската екипа на Енхалон, при што беше известен дека гостите нема да допатуваат поради оправдани причини. Пристутен лекар и лица од МВР“, се вели во забелешката од официјалниот записник на натпреварот.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!