Европски ФудбалФудбал

Емурли стави потпис на прв професионален договор со Ренова

Амар Емурли стави потпис на прв професионален договор со прволигашот Ренова. „Гипсарите“ го задржаат овој млад талент, а 18-годишникот се обврза на долгогодишна соработка.

Емурли потекнува од школата на Шкендија, а од минатата сезона го носи дресот на Ренова.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!