ФудбалФудбал - Прва женска лига

Емилија Ничевска е ново засилување за ЖФК СЦ Истатов

ЖФК СЦ Истатов денес го официјализираше трансферот на 16-годишната Емилија Ничевска, која доаѓа од редовите на ЖФК Љуботен.

Ничевска ќе придонесе за зголемување на конкуренцијата по страничните позиции на екипата од Дојран.

Покрај ЖФК Љуботен, Ничевска има настапувано и за ЖФК Шар Планина од Тетово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!