ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Незаборавната атмосфера во Амстердам од дуелот меѓу Македонија и Холандија

Македонија ги заврши настапите на историското Европско првенство и за жал не обезбеди следна фаза од оваа натпреварување. Македонија последниот натпревар од ЕП го одигра во Амстердам против Холандија (0:3).

Атмосферата на „Јохан Кројф“ арената:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!