ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Македонската химна со емоции громогласно ечи на стадионот во Букурешт

Македонија денес го загуби дуелот со Украина со резултат од 2:1 во меч од второто коло од групата Ц на Европското првенство.

Атмосферата пред и за време на натпреварот од страна на македонските навивачи беше неверојатна.

Видео на Димитар Петковски од Букурешт.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!