ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Ефтим Илиев е новиот Спортски директор на Тиквеш

Ефтим Илиев од Кавадарци е новиот Спортски директор на второлигашот Тиквеш.

Со одлука на УО на ГФК Тиквеш едногласно е изгласан новиот Спортски директор на Градскиот фудбалски клуб Тиквеш 1930 од Кавадарци.

„Му посакуваме топло добредојде во нашиот клуб и многу успех и секако влез во Прва лига“, велат од кавадаречкиот второлигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!