ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Едиз Спахиу успешно опериран

Фудбалерот на Тиквеш, Едиз Спахиу денеска имаше успешна хируршка интервенција. Тој се чувствува одлично и вели дека ќе се врати уште посилен на теренот.

„Да му посакаме многу здравје и што побрзо да се приклучи на нашата екипа“, велат од кавадаречкиот прволигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!