ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дрита подобра на тестот со Охрид (ФОТО)

Второлигашот Дрита од Боговиње подобар на контролниот натпревар против Охрид со 1:2.

Стрелци на погодоците за Дрита беа Ваљон Зекири и Илбер Лума, а стрелец на единствениот гол за Охрид беше Шериф Реџепи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!