ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дрита од Боговиње се засили со напаѓачот Елмир Алији (ФОТО)

Второлигашот Дрита од Боговиње го засили нападот со искусниот Елмир Алији кој доаѓа од редовите на Вардар Форино.

27-годишниот Алији во својата кариера покрај Вардар Форино има настапувано за Скупи, Сарај, Њу Јорк, Чаир, Гоблен Јуниор, Генч Калемлер и Кораб.

Дрита претходно се засили со Рони Синани, Дејан Лескароски, Шпенд Асани, Амир Јашар, Куштрим Таири и Валон Зеќири.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!