ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дрита Боговиње со минимална победа на контролката со Слога Виница (ФОТО)

Денес во Тетово се одигра контролен натпревар меѓу Дрита и Слога од Виница, каде екипата од Боговиње запиша минимална победа од 1:0.

Единствениот гол на натпреварот беше постигнат во 73. минута од пенал, а реализатор на истиот беше Амир Алији.

Дрита Боговиње – Слога Виница, контролен натпревар во Тетово

Следен тест-меч за второлигашот од Виница ќе биде против Каменица Саса.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!