ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Драшко Ѓорѓевиќ се врати во Работнички

Работнички од денеска е посилен и за Драшко Ѓорѓевиќ, српскиот интернационалец кој беше дел од македонскиот прволигаш во сезоната 2020/21. Тој потпиша договор и се врати во Работнички откако во изминатиот период настапуваше за српскиот клуб Рад.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Ѓорѓевиќ ќе ја засили конкуренцијата во одбраната и се наоѓа со тимот на подготовките во Анталија.

Денеска Работнички ќе го одигра и првиот пријателски натпревар на подготовките во турскиот туристички центар, а противник е украинскиот прволигаш Лвов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!