Европски ФудбалФудбал

Дориан Бабунски прогласен за најдобар напаѓач на полусезоната во Бугарија

Дориан Бабунски одлично се снајде во Бугарија и зад себе има одлична година, а потврда за тоа е што 25-годишникот e прогласен за најдобар напаѓач на полусезоната во Бугарија.

Бабунски е втор на листата на стрелци со десет погодоци, но според неговата ефикасност тој е најдобар, вкупно 25 негови шута од 38 завршиле во противничкиот гол, а изнудил и три пенали.

На листата позади Бабунски се Касеидо кој е втор, а пак Десподов е трет, на четвртото место е Русев, а Илиев е петти.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!