ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Доколку сезоната во Трета лига биде прекината, еве кои екипи ќе бидат нови второлигаши!

Третата фудбалска лига во моментот е во прекин и сè уште нема официјални информации дали и кога би продолжила истата.

Во случај сезоната кај третолигашите да биде прекината тогаш моменталните првопласирани екипи ќе обезбедат второлигашки статус.

Втора лига – Исток:

  • Детонит во моментот е прв на табелата во Третата лига – Исток и ќе обезбеди учество во ВМФЛ – Исток.
  • Локомотива Градско во моментот е лидер на табелата во Третата лига – Југ и на тој начин обезбедува учество во ВМФЛ – Исток.

Втора лига – Запад.

Овие три екипи ќе одиграат бараж натпревари со што една екипа ќе биде елиминирана, а две ќе обезбедат пласман во ВМФЛ – Запад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!