ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев

Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор. Димитар е роден 2004-та година, игра на позицијата напаѓач и е еден од играчите кои Академија Пандев ги смета за носители на сениорскиот тим во иднина.

>>> ПЛАТФОРМА ЗА ТУРИЗАМ КОТВА.МК – РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

По потпишувањето на договорот Трајков заминува на шестмесечна позајмица во струмичкиот второлигаш Беласица кој се бори за експесен кам бек во елитата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!