ФудбалФудбал - Македонска репрезентацијаФудбал - Останато

Димитар Мечкаровски нов претседател на Судискиот одбор на ФФМ

Управниот Одбор на Фудбалската Федерација на Македонија на денешната седница констатираше дека досегашниот претседател на Судискиот одбор, Емил Божиновски се повлекува од функцијата, по што го усвои предлогот доставен од Судиски одбор на ФФМ и го назначи Димитар Мечкаровски за нов претседател на Судискиот одбор на ФФМ.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Досегашниот претседател на Судискиот одбор, Емил Божиновски останува член на Судискиот одбор.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!