Европски ФудбалФудбал

Диего Коста би можел повторно да заигра на Островот

Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Шпанија и мадридски Атлетикo, Диего Коста е слободен агент, а наводно Вулверхемптон е сериозно заинтересиран за неговите услуги.

Овој трансфер би бил извршен на инсистирање на новиот тренер на „волците“, Бруно Лаж, кој експлицитно го бара Коста. Сепак, дури и да има соработка, Вулверхемптон е подготвен да му понуди на 32-годишниот напаѓач само едногодишен договор.

Коста веќе играше во Премиер лигата, во Челси, со кого ја освои титулата. Тој беше на Островот до 2014 до 2018 година и постигна 52 гола на 89 натпревари во лигата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!