Европски ФудбалФудбал

Џеси Лингард позитивен на коронавирус

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард (28) е во изолација поради позитивен тест на „Ковид-19“.

Веста ја потврди неговиот клуб Манчестер Јунајтед пред пријателскиот натпревар со Евертон во сабота:

„За жал, Џеси Лингард нема да може да биде достапен за овој натпревар поради позитивен тест на„ Ковид-19 “. Тој е изолиран во согласност со сите упатства на Владата и Премиер лигата“, стои во соопштението на Манчестер Јунајтед.

Лингард одигра одлично на позајмица во Вест Хем на крајот од минатата сезона, па „црвените ѓаволи“ одлучија да го вратат на „Олд Трафорд“.

Следниот викенд започнува новата сезона во Премиер лигата. Манчестер Јунајтед во првото коло игра против Лидс Јунајтед. Тој натпревар е закажан за сабота, 14 август на „Олд Трафорд“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!