Европски ФудбалФудбал

Џеко би можел да продолжи во Рома, НО ПО ЕДЕН УСЛОВ!

Иднината на капитенот на фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина, Един Џеко, во Рома е сè уште под големо прашање.

Напаѓачот на „волчицата“ има договор со Рома до летото 2022 година и нема ништо против да остане на „Олимпико“, но тој сака да биде разјаснета улогата што ќе ја има во тимот следната сезона пред неговата конечна одлука. Оваа информација ја дава „Ил Темпо“, повикувајќи се на добро информирани извори од клубот на Рим.

Оваа сезона Џеко одигра 38 натпревари за Рома во сите натпреварувања, постигна 13 голови и забележа пет асистенции. Помина 2424 минути на теренот, постигнувајќи гол на секои 186 минути.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!