ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дербито меѓу Силекс и Воска ќе го суди Трпчевски, Пилешков ќе им суди на Велешта и Вардар, Бартон на Кадино и Гостивар

Утре ќе се одиграат петте натпревари од 4. коло од Втората лига – Запад. Големо дерби ќе се игра меѓу Силекс и Воска Спорт во Кратово, додека пак Вардар ќе гостува кај Велешта.

Делегирани судии за 4. коло ВМФЛ – Запад:

Силекс, Воска Спорт, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Велешта – Вардар, Димитар Пилешков (Штип)
Беса – Кораб, Стојанче Стојанов (Штип)
Кадино – Гостивар, Јосип Бартон (Скопје)
Охрид – Тетекс, Боби Величков (Велес)

Сите натпревари стартуваат во 15:00 часот.

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ЗАПАД

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!