ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дербито меѓу Победа и Беласица го доби Ставрев, Грујоски ќе им суди на Слога 1934 и Саса

Делегирани судиите за 25. коло од Втората фудбалска лига – Исток. Искусни судии на двете дерби пресметки за Прва лига. Александар Грујоски ќе им суди на Слога 1934 и Каменица Саса во Виница, а пак директната дерби пресметка во Прилеп меѓу Победа и Беласица ја доби Александар Ставрев.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Сите натпревари се играат в сабота со почеток од 17:00 часот.

Пехчево – Братство, Виктор Јанчевски (Скопје)
Детонит – Локомотива, Бењамин Ќерими (Скопје)
Кожуф – Осогово, Јосип Бартон (Скопје)
Слога 1934 – Каменица Саса, Александар Грујоски (Кичево)
Победа – Беласица, Александар Ставрев (Скопје)

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!