ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Дербито меѓу Брегалница и Малеш ќе го суди Џамов, Митров на центарот во Дојран

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 6. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток. Дербито на колото ќе се одигра во Делчево каде ќе се соочат Брегалница и Малеш, а правдата ќе ја дели Тоше Џамов од Кочани.

Дерби ќе од долниот дел на табелата ќе гледаме и меѓу Дојранско Езеро и Победа, а правдата ќе ја дели Стефан Митров од Гевгелија. Сите натпревари се играат в недела со почеток од 14 часот.

  • Делегирани судии 6. коло ТМФЛ – Север:

Брегалница Делчево – Малеш, Тоше Џамов (Кочани)
Дојранско Езеро – Победа, Стефан Митров (Гевгелија)
Спартмани – Тиверија, Александар Ѓеоргиевски (Делчево)
Академија Чешиново-Облешево – Вардарски, Ристе Бојчов (Штип)
Овче Поле – Осогово, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Рудар – Карбинци, Даниел Ангелов (Кочани)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!