Европски ФудбалФудбал

Дерби од петтото коло во ЛШ, Манчестер Сити е домаќин на ПСЖ

Фудбалерите на Манчестер Сити ќе се сретнат со ПСЖ во петтото коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Натпреварот во Манчестер започнува во 21 часот.

Во првиот дуел помеѓу екипите на Пеп Гвардиола и Маурицио Покетино, ПСЖ на домашен терен славеше со 2:0.

Манчестер Сити моментално е прв во групата А со 9 бодови и има намера да ја продолжи серијата победи на домашен терен.

ПСЖ е второпласиран со 8 бодови и победа би ги решила сите дилеми околу првото место.

Бриж е на третата позиција со четири бода, а последен е Лајпциг со само еден бод од четири меча.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!