ФудбалФутсал

Дерби дуел: Кеги Моби и Конзули на мегдан вечерва

Вечерва ќе биде комплетирано 16. коло од Втората футсал лига со дерби дуелот во Велес меѓу Кеги Моби и Конзули од Битола.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Мечот е од големо значење и за двете екипи. Кеги Моби со триумф ќе се врати на врвот, додека пак Конзули со нови три бодови би можел да направи прогрес од само едно место на табелата и во таков случај би бил на петото место пред Овче Поле.

Стартот е закажан во 19:30 часот во Спортската сала „Гемиџии“, а правдата ќе ја делат Филип Ицковски од Скопје и Илија Гонев од Неготино. За делегат на мечот е делегиран Далибор Савевски од Куманово.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!