ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Денес се игра дуелот меѓу Струга Трим Лум и Ренова

Денес ќе биде комплетирано последното есенско коло од Втората лига – Исток меѓу Струга Трим Лум и Ренова.

Овој дуел беше одложен поради лоради лошите временски услови, за што Спортска Мрежа веќе објави.

Натпреварот ќе биде одигран во 13:00 часот и со тоа конечно ќе се комлетира 18. коло од ПМФЛ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!