ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дејаноски ќе им суди на Вардар и Охрид, Ѓорѓиевски на центарот во Виница, Василевски патува во Гостивар

Делегирани судиите за 2. коло од Втората македонска фудбалска лига. Сите натпревари се играат утре со почеток од 16:00 часот. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари.

  • Делегирани судии 2. коло ВМФЛ:

Пелистер – Беса, Христијан Божиновски (Скопје)
Гостивар – Каменица Саса, Александар Василевски (Скопје)
Воска Спорт – Локомотива Пехчево, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Слога – Караорман, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Беласица – Борец, Бењамин Ќерими (Скопје)
Тетекс – Детонит Плачковица, Марјан Стојановски (Кичево)
Вардар – Охрид, Марјан Дејаноски (Кичево)
Кожуф – Арсими, Марјан Малденовски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!