ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дејаноски ќе им суди на Тиквеш и Каменица Саса, Младеновски на центарот во Кочани

Одредени се судиите за 26. коло од Втората лига – Исток. Сите пет натпревари се играат во сабота со почеток од 16:00 часот.

Делегирани судии за 26. коло:

Марјан Дејаноски, Тиквеш – Каменица Саса
Александар Василевски, Кит Го – Брегалница
Влатко Илиоски, Кожуф – Слога
Марјан Младеновски, Осогово – Победа
Миле Лазов, Росоман – Плачковица

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!