ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Дејаноски ќе им суди на Напредок и Љуботен, Љатифи на Камјани и Речица

Делегирани судиите за 5. коло од Третата лига – Запад. Колото ќе биде отворено утре со дуелот меѓу Зајази и Дрита, а ќе биде комплетирано в недела со останатите два натпревари.

  • Делегирани судии 5. коло ТМФЛ – Запад:

Напредок – Љуботен, Марјан Дејаноски (Кичево)
Камјани – Речица, Мирсат Љатифи (Тетово)
Зајази – Дрита, Марјан Дејаноски (Кичево)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!