Европски ФудбалФудбал

Де Хеа на клупа, за „црвената фурија“ ќе брани анонимус!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа претрпе понижување пред почетокот на Европското првенство. Според медиумите од Шпанија, Де Хеа нема да биде првиот избор на тренерот Луис Енрике на претстојното ЕП.

Голманот на Брајтон, Роберт Санчез ќе го замени на голот на Шпанија. Тој веќе ќе биде на голот против Португалија на пријателски дуел во петок, а тоа наводно е знак дека тој е првиот избор на поранешниот тренер на Барселона и за натпреварите на ЕП.

Покрај ваквото изненадување на голот во Шпанија, Де Хеа доколку остане на „Олд Трафорд“ следната сезона може голот да го замени со клупата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!