ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Давид Бошески ново засилување на Академија Пандев

Давид Бошески ја засилува конкуренцијата на штоперската позиција на струмичкиот прволигаш Академија Пандев. „Пандевци“ го ангажираа 19-годишниот централен дефанзивец од екипата на Пехчево каде настапуваше минатата сезона во Втората македонска фудблска лига.

„Се работи за талентиран фудбалер кој се придружува на пејадата млади фудбалери кои се иднината на клубот. Добредојде Давид“, велат од Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!