ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Дарко Дигаловски е петто зимско засилување за Тетекс

Дарко Дигаловски е петто зимско засилување за македонскиот второлигаш Тетекс. Станува збор за 24-годишен стопер кој доаѓа од прилепска Победа.

Претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Брегалница од штип, кавадаречки Тиквеш, Еуромилк, Кадино, Плачковица од Радовиш, Каменица Саса и Металург (прв тим и младинци).

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!