Фудбал

Даниел Миловановиќ е ново засилување Тиквеш

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш денес постигна договор со Залаегерсег од Унгарија за крилниот напаѓач Даниел Миловановиќ.

Тој ќе потпише договор на 1 година како позајмен играч од унгарскиот прволигаш. Миловановиќ е дете на Тиквеш кои ги помина младинските категории на кавадаречкиот клуб.

Официјална промоција на фудбалот се очекува во наредниот денови, а од клубот му посакаа топло добредојде и многу успеси во претстојната сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!