Европски ФудбалФудбал

Дани Алвеш ќе настапи на Олимписките игри

Селекторот на бразилската репрезентација до 23 години, Андре Жардине ги избра своите 23 играчи кои годинава ќе настапат на Олимписките игри во Токио.

Меѓу нив беа Дани Алвеш, Диего Карлос и Сантос како тројца постари играчи како право кое го има оваа репрезентација.

Бразил сака да го одбрани златниот медал што го освои во 2016 година против Германија, а Алвеш е претставен во составот како човек кој знае многу добро како да освои титули. Иако имам 38 години, Алвеш ќе биде клучен во тој поход на Бразил.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!