ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Чкембари со последен апел за спас на Пелистер

Состојбата со прволигашот Пелистер од Битола е сериозна на нешто помалку од месец дена пред стартот на новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Клубот во моментот нема регистирано 12 фудбалери со професионални договори, а рокот истекува на 15 јули. Уште поголем проблем за биточани е тоа што добија забрана за трансфери, поради долг кон поранешен фудбалер кој си ги бара заработените пари, ЕУФА им стави забрана за трансфери, а истата ќе биде тргната веднаш кога истиот ќе биде расчистен.

Вечерва со соопштение во јавноста излезе и навивачката група „Чкембари“ со последен апел за спас на Пелистер.

Целосното соопштение на „Чкембари“:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!