ФудбалФудбал - Четврта Лига

Четвртолигашот Влазними Јуниор се засили со повратникот Фејзуловски

Четвртолигашот Влазними Јуниор кој што се натпреварува во Општинската лига во Прилеп за пролетната полусезона се засили со повратникот во екипата Бљерим Фејзуловски.

25-годишниот штопер во својата кариера покрај Влазрими Јуниор има настапувано и за Пелагонија и Напредок.

Четвртолигашот најавува атак на првото место и влез во Третата лига – Југ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!